HİZMETLERİMİZ

CNC Kesim

CNC Kesim

Son yıllarda popülaritesi giderek artan bir teknolojiyi ifade eden CNC, Bilgisayarlı sayılımlı yönetim anlamına gelir. CNC makine yazılımları, dolap kapakları için de kullanılabilmektedir. Tasarlanan model otomatik olarak mutfak kapak modellerine dönüşmektedir. Farklı tarz ve tasarımlardan hoşlananlar için CNC kapak modelleri ve desenleri hakkında derlediğimiz yazıyı okuyabilirsiniz.

CNC Kapak İşleme Nasıl Yapılır?

CNC (computer numerical control) bilgisayar sayılımlı kontrol olarak adlandırılan makinelerdir. Üzerinde bulunan bilgisayarın programladığı yazılımı, dolap kapağının yapılacağı malzemeye uygulayan bir makinedir. Pek çok alanda olduğu gibi mutfak dolap kapaklarının tasarlanmasında da kullanılır. Farklı bir tarzı mutfağında görmek isteyen ya da tasarım ürünlerden hoşlanan kişilerin tercih ettiği özel ürünlerdir.

CNC kapak işleme uygulaması için imalat programı kullanılır. Bilgisayar üzerinde hazırlanan bu yazılım takım tezgahına aktarılır. Bilgisayar ekranından yapılan kontroller sonrasında işlem makineye bırakılır. Makine üzerinde tasarlanan deseni malzeme üzerinde çalışır. Sonuç olarak tasarlanan desen mutfak dolap kapağı olarak kullanıma hazırlanır.

‘’Siensi’’ olarak da telaffuz edilen CNC makinelerinin hata yapma oranı çok düşük, seri imalat oranı ise yüksektir. Yani hassas desenleri yüksek performans ile çalışır. CNC dolap kapağı özel yazılımlar ile kişiselleşme sağlar ve işlevsellik sunar.

Ana maddesi mdf olan membran kapaklar da cnc makinelerinde işlenmesi ve şekil verilmesi ile son halini alır. CNC mutfak kapak modelleri tercihlerinizden birisi de membran kapaklar olabilir.

CNC İleri Teknoloji Ürünü Kapaklar

CNC kapak işleme ile ileri teknolojinin ürünü olan kapakları hatasız ve hızlı bir şekilde üretim yapmak mümkündür. İnsan gücünü en aza indirgeyerek manuel hareketi engellediği için zaman kaybı ortadan kalkar. 

CNC makinelerin hassas çalışması dolap kapaklarında ortaya çıkabilecek hataları engeller. İmalat sisteminde ortaya sık sık çıkan hatalar CNC ileri teknoloji ile engellenmiş olur. Ayrıca çeşitli kalıp, şablon gibi ekstra masraf gerektiren ürünler kullanılmadığı için ekonomik bir sistemdir.

CNC ileri teknoloji ürünlerinin bazı özellikleri şöyledir:

  • Siensi olarak da adlandırılan CNC dolap kapağı imalat öncesi görüntü sunduğu için ön izleme ile en doğru sonuca ulaşılır.
  • İleri teknoloji ürünü olan CNC tezgâh programlarında değişiklik yapmak mümkündür. 
  • Herhangi bir sorun olduğunda işleme kaldığı yerden devam edebilir. 
  • CNC kapak modellerinin yüzey kalitesi çok iyi derecededir. 
  • Program işletildiği sırada ölçü düzenlemesi yapılması mümkündür.
  • CNC kapak desenleri yüksek ayrıntıda işler sergileyebilir.
  • CNC makineleri ile mutfak dolap kapağı işlemi sırasında çeşitli varyasyonlara izin verdiği için işlevsellik sağlar.
  • Estetik görüntüsü ile şık mekanların tercihidir.

CNC Kapak Modelleri ve Desenleri 

Evinizde tasarım ürünler görmekten hoşlanıyorsanız, CNC makineleri ile üretilmiş dolap kapakları size çok uygundur. Evinizde mutfak dolabı, gardırop kapağı, portmanto, giysi dolabı gibi alanlar için tasarım kapaklar tercih ederseniz, özel yazılımlar ile bilgisayar üzerinde seçtiğiniz deseni evinize taşımak mümkün. Evinizin her alanında kullanabileceğiniz siensi kapak modelleri şık bir tarzın ürünü olarak ön plana çıkar.

CNC makineleri ile el ile verilmesi zor olan işlemler başarılı derecede gerçekleştiği için CNC kapak modelleri çok çeşitli ve ayrıntılı desenlere sahip olabilir. Bu nedenle model ve desen çeşitliliği çok fazladır. Ayrıntılarını sizin seçtiğiniz özel bir desen ile dolap kapağı üretmek bile mümkündür.

CNC kapak modelleri ile modern görünümler de oluşturmak mümkündür. Ancak klasik tarzdan hoşlananlar için siensi kapak modelleri çok iyi sonuçlar verir. Klasik desenler ve dokulardan oluşan kapak modelleri stilinizi yansıtmanın bir yöntemidir.